Aktualności

Mistrzostwa Polskim Województw Drużyn Mieszanych

Dodano: 2017-03-27 22:24

 

     

Opolski Okręgowy Związek Badmintona zaprasza w dniach 01-02.04.2017r. do Głubczyc na Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych

Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych

w Badmintonie Drużynowym.

Zawody odbędą sie na hali sportowej przy ul.Olimpijskiej 1 .

Rozpoczęcie w sobotę godz.9.00.

Serdecznie zapraszamy

 

Mistrzostwa współfinasowane przez

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

 

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa szkól podstawowych i gimnazjalnych w badmintonie(1)

Dodano: 2017-03-27 22:17

                     

 

                         W dniach 22-25.03.2017 w Głubczycach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa          w badmintonie drużynowo w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe, które były reprezentowane przez 19 drużyn dziewcząt i chłopców   z 13 szkół z Polski ,mistrzów swoich województw. Opolszczyzna jako organizator miała prawo wystawić pierwsze 3 drużyny z finałów wojewódzkich szkół podstawowych SP 1 Głubczyce, SP 2 Głubczyce, PSP 19 Kędzierzyn-Koźle i PSP 7 Strzelce Opolskie i gimnazjalnych PG 1 Głubczyce, PSP 5 Kędzierzyn-Koźle i PGP 10 Kędzierzyn-Koźle. Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci zdobywając 2 medale:
Złoto zdobyła drużyna dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 19 Kędzierzyn-Koźle w składzie :Dominika Gajda, Julia Dzialuk i Julia Wójcik
Srebro dla SP 32 Białystok
Brąz dla drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 Głubczyce w składzie : Angelika Kowarska, Maja Janko i Kaja Naumczyk
7 miejsce SP 2 Głubczyce
Chłopcy
4 miejsce PSP 19 Kędzierzyn-Koźle
6 miejsce SP 1 Głubczyce
7 miejsce PSP 7 Strzelce Opolskie

 

Dwa ostatnie dni należały do szkół gimnazjalnych, które również licznie przybyły do Głubczyc. Były to reprezentacje 19 drużyn dziewcząt i chłopców z 15 szkół .Świetnie spisali się zawodnicy zdobywając 3 medale 
Złoto dla drużyny dziewcząt z Publicznego Gimnazjum Nr 5 Kędzierzyn-Koźle składzie: Dominika Kwaśnik, Zuzanna Jankowska i Julia Prokopczuk
Srebro Gimnazjum Nowa Dęba
Brąz Gimnazjum Nr 12 Białystok
5 miejsce PG 10 Kędzierzyn-Koźle 
6 miejsce PG Dwujęzyczne ze Strzelec Opolskich

Złoto również drużyna chłopców Publicznego Gimnazjum Nr 1 Głubczyce w składzie :Maciej Matusz, Bartosz Gałązka i Szymon Ślepecki pokonując w finale Publiczne Gimnazjum Nr 5 Kędzierzyn-Koźle.Oto skład srebrnej drużyny :Karol Budny, Filip Prajs i Mikołaj Szymanowski.
Brąz Gimnazjum Nr 18 Gdańsk.
7 miejsce PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie”.
Współorganizator :Opolski Okręgowy Związek Badmintona 
Współfinansowanie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego 
Dziękujemy.
Gratulujemy zawodnikom.
Dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom i opiekunom które wzięły udział w mistrzostwach 

Ogólnopolskie Mistrzostwa szkól podstawowych i gimnazjalnych w badmintonie

Dodano: 2017-03-16 18:22

Opolski Turniej Dzieci i Żaków w badmintonie(1)

Dodano: 2017-03-16 18:17

   Dnia 11.03.2017r. w Głubczycach odbył się Opolski Turniej Dzieci i Żaków

w Badmintonie,w którym udział wzięło ponad stu zawodników .Rozegrano około 225 pojedynków w grach pojedynczych.

Oto wyniki:

U-9

Dziewczęta

I miejsce    Olga Szwrnowiecka   UKS Plesbad  Pszczyna

II miejsce   Julia Krawiec  SP 1 Głubczyce

III miejsce  Zofia Strożek   MKS Strzelce Opolskie

III miejsce   Olimpia Maślanka Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

 

Chłopcy

I miejsce  Maciej Zmarz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

II miejsce  Bartosz Blachucik   LUKS Victoria Domecko

III miejsce Oskar Gwoździński ULKS Lotka Gmina Olsztyn

III miejsce  Paweł Jurek Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 

 

U-11

Dziewczęta

I miejsce Natalia Witkowska  UKS Plesbad Pszczyna

II miejsce Anna Gałaszkiewicz   SP 2 Głubczyce

III miejsce  Oliwia Zielińska  SP 1 Głubczyce

III miejsce   Kaja Naumczyk  SP 1 Głubczyce

 

Chłopcy

I miejsce  Mikołaj Morawski   SKS Match Point Ślęza

II miejsce  Wojciech Budny  Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

III miejsce  Karol Serwetnicki  SP 2 Głubczyce

III miejsce  Tomasz Cież  Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

 

Gratulujemy

 

 

 

Opolski Turniej Dzieci i Żaków w badmintonie i Parabadmintonie(1)

Dodano: 2017-02-07 22:58

 

Zapraszamy do Głubczyc 11.03.2017r

na Opolski Turniej Dzieci i Żaków

w Badmintonie i w Parabadmintonie,

który odbędzie się na hali sportowej

przy ul.Olimpijskiej 1

o godz.9.00

 

                                                      ZARZĄD OOZBAD

 

komunikat

Grand Prix Polski w Głubczycach

Dodano: 2017-01-29 22:02

 

    GRAND PRIX POLSKI 

 


                        Bardzo dobrze spisali się opolscy badmintoniści na Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych, które odbywały się w Głubczycach w dniach 27-29 stycznia 2017r.

Do Głubczyc przyjechało 180 zawodników z ponad 40 -tu klubów z Polski i Białorusi.

Sędzia głównym był Pan Marek Łysakowski.

 

W kategorii U-17 nasi zawodnicy zdobyli siedem medali - trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. 
 

Gra pojedyncza chlopców

I miejsce - Kordian Kobylnik - LKS Technik Głubczyce

II miejsce - Bartosz Gałazka - LKS Technik Głubczyce

 

Gra podwójna dziewcząt

III miejsce - Dominika Kwaśnik/ Paulina Hankiewicz - Beninca UKS Kędzierzyn-Koźle/ ABRM Warszawa

 

Gra podwójna chlopców

I miejsce - Kordian Kobylnik/ Bartosz Gałązka - LKS Technik Głubczyce

 

Gra mieszana

I miejsce - Kordian Kobylnik/ Agnieszka Foryta - LKS Technik Głubczyce/ STB Energia Lubliniec

II miejsce - Dominika Kwaśnik/ Patryk Kordek - Beninca UKS Kędzierzyn-Koźle/UKS Aktywna Piątka Przemyśl

III miejsce - Karol Budny/ Zuzanna Jankowska - Beninca UKS Kędzierzyn-Koźle/

 

Natomiast w młodszej kategorii wywalczyliśmy trzy medale - dwa złote i jeden srebrny

 

Gra pojedyncza dziewcząt

I miejsce - Dominika Gajda - Beninca UKS Kędzierzyn-Koźle

 

Gra podwójna dziewcząt

II miejsce - Dominika Gajda/ Julia Wójcik -Beninca UKS Kędzierzyn-Koźle/

 

Gra mieszana

I miejsce - Przemysław Gajda/ Dominika Gajda - Beninca UKS Kędzierzyn-Koźle

 

GRATULUJEMY

 

Opolski Turniej Dzieci i Żaków w badmintonie i parabadmintonie

Dodano: 2017-01-17 21:50

 

               

 

                 W Głubczycach odbył się pierwszy w tym roku Opolski Turnej Dzieci i Żaków w badmintonie

i parabadmintonie. W zawodach wystąpiło blisko 130 zawodników z Polski i Czech rywalizując o puchary

i medale oraz punkty do listy klasyfikacyjnej OOZBad. Bardzo dobrze spisali się młodzi badmintoniści

z naszego województwa zdobywając na tej imprezie trzynaście medali. Mamy nadzieję, że obecny rok będzie równie owocny w dobre wyniki co poprzedni. Poniżej nasi medaliśći.

 

Parabadminton

I miejsce - Kamil Taranda - MOSiR K-Koźle

II miejsce - Dominika Tomańska - MOSiR K-Koźle

III miejsce - Julia Bolibrzuch - MOSiR K-Koźle

III miejsce  - Zuzanna Jerzyk - MOSiR K-Koźle

 

kategoria U-9 dziewczęta

III miejsce - Maja Naumczyk -  LKSTechnik  Głubczyce

III miejsce - Julia Krawiec - LKS Technik Głubczyce

 

kategoria U-9 chłopcy

I miejsce - Paweł Kiszczyk - LKS Technik Głubczyce

II miejsce - Bartosz Blachucik -  LUKS Victoria Domecka

III miejsce - Maciej Zmarz - Beninca UKSFeniks K-Koźle

III miejsce - Paweł Jurek - Beninca UKS |Feniks  K-Koźle

 

kategoria U-11 dziewczęta

III miejsce - Maja Janko - LKS Technik Głubczyce

III miejsce - Julia Wójcik - Beninca UKS Feniks K-Koźle

 

kategoria U-11 chłopcy

I miejsce - Mateusz Golas - LKS Technik Głubczyce

II miejsce - Karol Serwetnicki - LKS Technik Głubczyce

 

Gratulujemy!!

 

Opolski Turniej Dzieci i Żaków w Badmintonie

Dodano: 2016-12-29 12:20

 

Zapraszamy do Głubczyc 14.01.2017r

na Opolski Turniej Dzieci i Żaków

w Badmintonie i w Parabadmintonie

który odbędzie się na hali sportowej

przy ul.Olimpijskiej 1

o godz.9.00

 

komunikat

Życzenia Świąteczne(4)

Dodano: 2016-12-21 19:51

 

          Z okazji świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją i magią
wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa
 życzenia radosnych,
spokojnych świąt oraz pomyślności
w nadchodzącym Nowym Roku 2017.

 

Zarząd OOZBad

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie(2)

Dodano: 2016-12-21 19:37

 

                       DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE

 

W Białymstoku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w czterech kategoriach wiekowych: juniorów, juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. Nasze województwo reprezentowały dwa kluby LKS Technik Głubczyce - dwie drużyny chłopców ( junior i junior młodszy) oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - cztery drużyny młodzik dziewczęta i chłopcy, młodzik młodszy - dziewczęta i chlopcy. Przez trzy dni ekipy dzielnie walczyły ,a tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się na Mistrzostwach, ponieważ każda grajaca drużyna zdobyła medal.

Poniżej wyniki naszych reprezentantów.


kategoria junior - II miejsce LKS Technik Głubczyce w składzie: Michał Bienia, Kordian Kobylnik, Maciej Matusz, Bartosz Gałązka, Maciej Siemiginowski.

 

kategoria junior młodszy - I miejsce LKS Technik Głubczyce w składzie: Kordian Kobylnik, Maciej Matusz, Bartosz Gałązka, Maciej Siemiginowski, Szymon Ślepecki

 

kategoria młodzik dziewczęta - II miejsce Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle w składzie: Zuzanna Jankowska, Dominika Supel, Julia Prokopczuk, Dominika Gajda,

 

kategoria młodzik chłopcy - II miejsce Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle w składzie:Karol Budny, Mikołaj Szymanowski, Sebastian Jaszkiewicz, Filip Prajs, Pawel Dolibóg

 

kategoria młodzik młodszy dziewczęta - II miejsce Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle w składzie: Dominika Gajda, Julia Dzialuk, Laura Nippe, Julia Wójcik, Wiktoria Piechulek

 

kategoria młodzik młodszy chłopcy - II miejsce Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle w składzie: Przemysław Gajda, Dominik Juhnke, Patryk Daroń, Wiktor Zimny, Dawid Herbowski

 

Trenerami:

LKS Technik Głubczyce:Bożena Haracz i Przemysław Krawiec

Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle Krzysztof Maślanka i Jarosław Szynol.

 

Gratulujemy!!!